GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK
Ki(k) pályázhat(nak)?
A pályázaton indulhat bármely, a Pénziránytű Iskolahálózatba regisztrált, vagy legkésőbb 2023. november 27-ig regisztráló, magyarországi általános iskola és középfokú oktatási intézmény 1-14. évfolyamos diákja egyénileg, vagy két diák párban.
Van-e korosztályi vagy egyéb megkötés, ha két diák párban nyújtja be pályázatát?
Igen. A párban pályázó tanulók egyazon pályázati korosztályból pályázhatnak, és ugyanazon iskolával vagy kollégiummal kell, hogy jogviszonyban álljanak.
Mit lehet nyerni?
Minden korosztályban a 10 legsikeresebb pályaművet, azaz összesen maximum 30 diákmunkát díjazunk. A nyeremények összértéke több mint 1 600 000 Ft, a fődíj akár 100 000 Ft értékű vásárlási utalvány. Emellett a III. korosztályban 50 000 Ft értékű vásárlási utalványt kap a social media díj nyertese, valamint a tanárok összesen 400 000 Ft értékű vásárlási utalványt nyerhetnek.
Mennyi a nyeremény, ha párban pályáztunk?
A párban készült díjazott alkotások nyereménye megoszlik a pályázók között, azaz például, ha egy páros 100 000 Ft-os vásárlási utalványt nyer, akkor megosztva fejenként 50 000 Ft-ban részesülhetnek.
A felkészítő tanárokat is díjazzák?
Igen, a felkészítő/mentortanárokat érdemes megjelölni a pályázat benyújtásakor, mivel mindhárom korosztályban a legtöbb pályázatot mentoráló tanár és a II. (5-8. évfolyamos) korosztályban a legtöbb digitális alkotással induló diákot mentoráló tanár is 100 000 Ft-os utalványt kaphat.
Mennyi a nyeremény, ha egy díjazott alkotás a social media különdíjat is elnyeri?
A két díj egymástól független, tehát akár össze is adódhat, a különdíjra való jogosultságban nem kizáró ok, ha a pályázat a szakmai zsűri értékelése alapján is díjazásban részesül.
Hogyan indulhatok a social media különdíjért?
A social media különdíjra az előzsűrizés alapján a legsikeresebb III. korosztályban indult pályaművek esélyesek. A pályázók előzetesen értesítést kapnak, hogy indulhatnak a különdíjért. A 20 legjobb középiskolás alkotást a Pénzbook Instagram és Facebook oldalán versenyeztetjük meg. Amelyik mű a két platformon 2024. január 8-12. között a legtöbb like-ot kapja, az lesz a social media különdíj nyertese.
A II. korosztályban lehet választani, hogy kézzel vagy számítógéppel készített alkotással pályázok?
A II. korosztályban (5-8. évfolyam) a pályázó döntheti el, hogy kézzel vagy digitálisan készített alkotással indul a pályázaton. Az 5-8. évfolyamon az első 10 helyezettbe maximum 5 kézzel és maximum 5 digitálisan készített alkotás kerülhet.
Az I. korosztályban viszont csak kézzel, a III. korosztályban kizárólag digitálisan készített alkotással lehet pályázni.
Mi a pályázat benyújtásának határideje?
Határidő: 2023. november 27. 23:00 óra
Milyen módon juttathatom el pályázatomat az Alapítványnak?
A pályázó(k) a Pénziránytű Alapítvány által erre a célra biztosított online jelentkezési felületen tudnak pályázni.
Online jelentkezési felület elérése: https://online-kerdoiv.com/index/v/h/alkoto2023
Milyen részekből, kötelező elemekből áll a pályázat?
1. Online jelentkezési lap teljeskörű kitöltése
2. Pályamű (feltöltés az online pályázati felületen megjelenő Dropbox felületre)
3. Pályázói nyilatkozat és adatkezelési tájékoztató elfogadása az online jelentkezési felületen
(tartalmuk megtekinthető a https://penziranytu.hu/alkotopalyazat20232024 oldalon is)
Milyen méretű, formátumú lehet a pályamű?
Kötelező formátumok:
Kézzel készített pályamű esetén
• 1 db minimum A4, maximum A3 papírformátumra készült pályamű (az alkotás szabadon választott technikával készülhet, pl. rajz, festmény, kollázs stb.)
• a feltöltendő dokumentum a pályaműről készült legalább 1080 x 1080 felbontású fotó (jpg/png/pdf formátum)
Digitálisan készített pályamű esetén
• 1 db kép PNG formátumban, 1080 x 1080 vagy 800 x 2000 pixel felbontásban
A feltöltendő fájl beazonosítható kell legyen, tartalmaznia kell a pályázó nevét és a pályamű címét. Fájlnév minta: KOROSZTÁLY SZÁMJELE_NÉV_PÁLYAMŰ CÍME (pl.: II_Karam Ella_Terveim)
Van-e olyan kötelező arculati elem, aminek szerepelnie kell a pályázaton?
Igen, a kötelező arculati elemek:
• „A pályamű a Pénziránytű Alapítvány „Álomból valóság – így érhetjük el pénzügyi céljainkat” című pályázatára készült” – szöveg
• a pályamű címe
• a pályázó(k) neve(i) és iskolája
Van-e egyéb, fontos feltétel?
Igen, az alkotásnak brandmentesnek kell lennie, azaz márkanevet, illetve konkrét pénzügyi intézmény vagy termék nevét, logóját stb. nem tartalmazhatja, és minden tekintetben a pályázó saját szellemi terméke kell legyen.
Mikor lesz az eredményhirdetés?
Az eredményhirdetés dátuma: 2024. január 23.
Hol találom a részletes információkat, a pályázati kiírást?
Részletek: https://penziranytu.hu/alkotopalyazat20232024