Az Oktatási Hivatal által nyilvántartásba vett, ingyenes, VÁLASZTHATÓ továbbképzés általános- és középiskolai tanároknak
A 40 kredites pedagógus-továbbképzés amellett, hogy széleskörű pénzügyi-gazdasági háttérismereteket kínál a mindennapi pénzügyek legalapvetőbb témaköreinek tanításához, olyan korszerű, tantárgyfüggetlen módszertani ötleteket is nyújt, amelyek segítik az iskolában megvalósuló pénzügyi edukációt.
A választható, pénzügyi nevelést támogató képzés beépíthető az intézmények pedagógus-továbbképzési programjába,
egyben beszámítható a 2025/2026-os tanévtől induló, ötévenkénti továbbképzési kötelezettség teljesítésébe.
A 2020-ban módosított Nat. kiemelt fejlesztési feladatként jelölte meg a gazdasági- és pénzügyi nevelést, amely elsősorban nem önálló tantárgyként, hanem tantárgyközi szerepben jelenik meg a köznevelés rendszerében.
Itt a lehetőség, hogy tantárgyakba integrálható, élményalapú, modern gazdasági és módszertani ismereteket szerezzen, így az ön segítségével diákjai gyakorlatias, mindennapi pénzügyi ismeretekkel gazdagodhassanak.
Miért érdemes eljönnie Önnek is?
• Ingyenes, akkreditált képzés.
• A résztvevők a képzés sikeres elvégzéséről a pedagógus-továbbképzési kötelezettségbe beszámítható, 40 kredites tanúsítványt kapnak.
• Vegyes, azaz blended képzés: 2x5 kontaktóra személyes jelenléttel, 20 óra egyéni tanulás e-learning rendszerben.
• Átfogó, gyakorlatias pénzügyi ismeretek, melyeket nemcsak tanárként tud hasznosítani, hanem a tudás birtokában magabiztosabban intézheti majd mindennapi pénzügyeit is.
A képzés felépítése:
A képzés két tanulási és egy felkészülési részből áll, így összesen 40 órából épül fel. A tréner által vezetett 2x5 órás kontaktórákat (személyes jelenléttel 2-szer fél nap hétköznap délután) az e-learning rendszerrel támogatott, 20 órás önálló tanulási időszak követ. A kurzust kettő online záróteszttel és egy kidolgozott, benyújtott foglalkozásterv-részlettel teljesíthetik a résztvevők. A teljesítés felkészülési időszaka szintén 10 órát ölel fel.
A képzés kontaktórái alapvetően országszerte több helyszínen, elsősorban partneriskoláinkban, személyes részvétellel valósulnak meg. A kontaktórákon tréneri előadás, játékos csoportmunka, valamint interaktív egyéni feladatok, kvízek biztosítják a gyakorlatias ismeretszerzést.
A blended, azaz vegyes képzési formában az önálló tanulási szakaszt az e-learning rendszerben oktató animációk és videók, valamint önellenőrző tesztek is támogatják.
A képzés tematikája:
A továbbképzés foglalkozik a család (háztartások) gazdálkodásával: költségvetés-készítés, pénzügyi tervezés, hitelfelvétel, befektetések, öngondoskodás, korszerű pénzkezelés és digitális biztonság, valamint a kapcsolódó pénzügyi intézményekkel, a nemzetgazdasággal (az állam szerepével), és a fogyasztóvédelem kérdéskörével. Az egyes témák feldolgozása egyesíti az elméleti ismeretek és a gyakorlati alkalmazás követelményét.
A képzésen a tanórai és tanórán kívüli pénzügyi nevelés módszertani lehetőségeire, valamint a modern digitális eszközök alkalmazására is fordítunk időt.
A tanúsítvány megszerzésének feltételei:
1., 2 db, a továbbképzés egyes részegységeinek tartalmához arányosan igazodó, egyenként 15 kérdéses záróteszt kitöltése az e-learning rendszerben (egyenként min. 81%-os eredmény elérése szükséges).
2., 1 db, minimum 20 perces, a képzésen feldolgozott pénzügyi témakörök valamelyikéhez kapcsolódó foglalkozásterv-részlet kidolgozása és benyújtása a kontaktórák lezárultát követő 14 napon belül (81%-os megfelelés szükséges).
3., Részvétel a személyes kontaktórák minimum 90 %-án.
További információ:
Szigeti Zsuzsa, kepzes@penziranytu.hu
AKTUÁLIS KÉPZÉSEK:
A képzéseket 2025. szeptemberétől az előzetesen beérkezett igények függvényében indítjuk.