Családi költségvetés

2016. október 25.
 

Közeleg az őszi szünet ideje. Rá is fér a gyerekekre a pihenés: a borongós idő, az iskolai feladatok, különórák és a rövidülő nappalok hatására elfáradnak a kis- és nagydiákok. A szülők pedig törhetik a fejüket, milyen programokat találjanak ki a csemetéknek, amelyek tartalmasak, ugyanakkor megfizethetőek. Ebben próbálunk segíteni.

2016. szeptember 26.
 

A pénznek szaga van – tartja a mondás, ám tőlünk nyugatabbra a ropogós bankjegyek használata mind kevesebbekre jellemző. Az alapszámla küszöbön álló bevezetése nyomán remélhetőleg itthon is megindulhat a készpénzállomány csökkentése. Miért fontos ez és mit érdemes tudni erről a lehetőségről?

2015. december 9.
 

Nem az ajándék a fontos – ismételgeti mindenki a téli ünnepek közeledtével, a bevásárlóközpontokat közben mégis minden évben rajokban lepik el az ajándékvásárlók, s az üzletek a szentestei zárásig még az üres polcokat is eladják. Az ünnepekre való felkészülés így sokak számára elsősorban komoly anyagi megterhelést és idegeskedést jelent – pedig mindennek egészen másról kéne szólnia.

2015. november 16.
 

A családi pénzügyek kezelésénél gyakori probléma, hogy ami bejön az egyik ajtón, rögtön ki is megy a másikon. Ha a családtagok közös kasszából gazdálkodnak, szinte lehetetlen nyomon követni, ki, mire, mennyi pénzt költött, így jó esetben is csak sejtéseink lehetnek arról, hogy alakul a havi egyenleg, tudunk-e félretenni, vagy esetleg még kölcsön is kell kérnünk a hónap végén. A komolyabb meglepetések elkerülése érdekében készítsünk szeretteinkkel közös költségvetést!

2015. november 13.
 

Régi kávéfőző, lecserélt műszaki cikkek, kinőtt ruhák, nem hordott cipők – ha alaposan szétnézünk, a legtöbb lakásban számtalan olyan tárgyat találhatunk, melyek bár tökéletes állapotban vannak, mégse használjuk őket. Lássuk be: a porfogóként tárolt „kacatokban” csak áll a pénzünk, úgyhogy amit csak lehet, érdemes mielőbb piacra dobni.

Oldalak