Állampolgárok pénzügyei - 15 órás online blended képzés

A képzés célja, hogy segítséget nyújtson a szakképzés közismereti tantárgyainak kerettanterveiben megjelenő pénzügyi ismeretek élményalapú tanításához.

 

Kiknek ajánljuk?

A képzés tematikája elsősorban állampolgári ismeretek, matematika, földrajz (komplex természettudomány) órán megjelenő ismereteket és módszertani lehetőségeket tartalmaz, de ajánljuk minden osztályfőnöknek és azoknak a pénzügyi és vállalkozási ismereteket tanító kollégáknak, akik nem közgazdásztanárként vállalták a technikumok 10. évfolyamán kötelező tantárgy tanítását.

A képzés tartalma:

Online kontaktórák (munkanapon egy délután, általában 16.00-20.00 óráig - 5 tanóra)

A kontaktórákon a hangsúlyt a tantárgyi keretek közötti pénzügyi nevelés korszerű módszertanára helyezzük. Digitális feladatok, online szimulációs játék, interaktív feladatok segítségével a család gazdálkodásával és pénzügyeivel, az állam gazdasági szerepével, a mindennapi ügyintézéssel (banki tevékenységek, korszerű pénzkezelés, munkavállalás), valamint a nemzetközi pénzügyekkel kapcsolatos, a tanulókkal is végezhető csoportos és egyéni feladatok megoldása történik. Ezt egészíti ki az önálló e-learninges tanulás előkészítése, valamint a pénzügyi tudatosságra nevelést segítő tananyagok, programok, lehetőségek megismerése.

Önálló tanulás: e-learning tananyag (10 tanóra)

Az önálló tanulás során a gyakorló tesztekkel és rövid magyarázó videókkal színesített e-learning tananyag segítségével a résztvevők háttérismereteket szerezhetnek a közismereti tantárgyak kerettanterveiben megjelenő pénzügyi témakörökben. A családi gazdálkodás és az állam gazdasági szerepén túl a résztvevők megismerkednek a banki tevékenységekkel, a korszerű pénzkezelés alapjaival és a munkaerőpiac legfontosabb fogalomköreivel, valamint a fogyasztóvédelmi alapokkal, a tőzsde világával és betekintést kapnak a nemzetközi pénzügyek világába is.

Az 5 online kontaktórával (egy délután) és 10 óra e-learning tananyaggal támogatott otthoni tanulással teljesíthető 15 órás képzésünk kontakt óráit ZOOM  platformon tartjuk.

A tanúsítvány megszerzésének feltételei:

A továbbképzésen elsajátítottak záró értékelésére egy, az e-learning felületen elérhető online záróteszt keretében kerül sor, amely a képzés tananyagának megértését ellenőrzi. A sikeres teljesítés feltétele a kontaktórákon való részvétel és az online záróteszt legalább 81%-os teljesítése a kontaktórákat követő 3 héten belül.

A 15 órás továbbképzés sikeres teljesítése esetén a résztvevők a négyévenkénti továbbképzési kötelezettségbe beszámítható IKK tanúsítványt kapnak.

A képzés részvételi feltételei:

A továbbképzésre a résztvevőknek kell biztosítani a távoktatásban való részvételük feltételeit:

• laptop vagy számítógép (minimum: Windows 10 operációs rendszer, Office 2016) stabil internetkapcsolattal,
• az online kapcsolathoz kamera és mikrofon – ezek használata feltétlenül szükséges a képzésen való részvételhez (mikrofonos fülhallgató használata javasolt),
• opcionálisan okostelefon vagy tablet (Android vagy iOS operációs rendszer).

A képzéshez szükséges/ajánlott ismeretek: alapfokú informatikai ismeretek, számítástechnikai eszközök és okostelefon készségszintű használata.

A képzés trénerei: a Pénziránytű Alapítvány gyakorlott közgazdásztanár szakképzettségű trénerei.

A továbbképzés díját a Pénziránytű Alapítvány fedezi, a résztvevők számára teljesen ingyenes.

Képzési időpontok, jelentkezés:

Hamarosan jelentkezünk az új képzési időpontokkal.

Szeretnénk tájékoztatni, hogy a képzés létszámkorlátos, a regisztrációt időrendi sorrendben tudjuk fogadni.  Nagyobb érdeklődés esetén a később jelentkezők várólistára kerülnek. Őket tájékoztatni fogjuk a további képzési időpontokról.

A regisztráció elfogadásáról, a várólistára kerülésről és a képzés részleteiről a regisztrációs időszak lezárulta után e-mailen értesítjük a résztvevőket.

További információ:

A képzéssel kapcsolatos kérdésekben a kapcsolattartási e-mail cím: kepzes@penziranytu.hu

Szeretettel várjuk ingyenes képzésünkön!