NAGYOT MENT A BÉT RÉSZVÉNYFUTAM
A Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány online tőzsdejátékával több mint 1800 diák játszott.
A Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány online tőzsdejátékával több mint 1800 diák játszott.
Tudásszinthez igazodó befektetési példákat kínál a középiskola négy évfolyama számára az Alapítvány legújabb kiadványa.
A Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány online tőzsdejátékával több mint 1500 diák tanult februárban.
Szakmai felkészítővel segítette a BÉT és a Pénziránytű Alapítvány a Részvényfutam iránt érdeklődő pedagógusokat.
Október utolsó munkanapja 1924 óta a Takarékosság Világnapja. A nemzetközi felmérések szerint nekünk, magyaroknak érdemes ennek kapcsán megállnunk egy pillanatra, hiszen megtakarítás és pénzügyi tervezés terén bizony van még hova fejlődnünk. De miképpen kezdjünk hozzá, hogyan tegyük meg az első lépéseket? Ehhez adunk tippeket.
A pénznek szaga van – tartja a mondás, ám tőlünk nyugatabbra a ropogós bankjegyek használata mind kevesebbekre jellemző. Az alapszámla küszöbön álló bevezetése nyomán remélhetőleg itthon is megindulhat a készpénzállomány csökkentése. Miért fontos ez és mit érdemes tudni erről a lehetőségről?
Az iskolakezdést a diákok többsége némi melankóliával fogadja, hiszen az esemény jelképesen is lezárja a nyarat, az önfeledt szabadság időszakát. Bár minden évfolyamban vannak kivételek, a legtöbb boldog évkezdő szinte biztosan az egyetemi beiratkozók közül kerül ki. Számukra a szeptember épp az önállósodást és a szabadságot jelenti, így nem csoda, ha boldogan vetik bele magukat a felsőoktatásba. Az első nagy fejes azonban akár koppanáshoz is vezethet, különösen a pénzügyek terén, ezért nem árt felkészülni.
„Egyszerűen nem költöm el minden pénzem, és ami megmaradt, azt félreteszem” – mondanák legtöbben, ha a sikeres megtakarítás technikája felől érdeklődnénk. Gyűjtögetni sokféleképp lehet, és bizonyos keretek közt az se baj, ha szokásainkhoz illeszkedő, egyedi módszert alakítunk ki, de saját érdekünkben azt azért lássuk be: pénzügyekkel kapcsolatban nem érdemes kísérletezni. Nézzük, milyen alapelveket célszerű követnünk, ha eredményesen szeretnénk megtakarítani.
A legnagyobb körültekintés mellett, akár önhibánkon kívül is előfordulhat, hogy egy nem várt fordulat következtében kicsúszik kezünkből az irányítás, és pénzügyileg válságos helyzetbe kerülünk. A gödör aljáról szemlélve szinte mindig kétségbeejtőek a kilátások, de ne essünk pánikba; némi higgadtsággal és józan számítással a legtöbb probléma kezelhető. Nézzünk pár tippet vészhelyzet esetére!
„Egy alapszintű számtanfeladatnak jellemzően egy jó megoldása van. Ezzel szemben egy pénzügyi problémára sokféle választ lehet adni, ráadásul ezek helyessége gyakran csak később igazolódik. Sokszor a jó megoldás attól is függ, hogy ki, milyen háttérrel, milyen élethelyzetben válaszolja meg a feltett kérdést” – áll az Iránytű a pénzügyekhez című tankönyv előszavában. Bár a kötet elsősorban 9-10. osztályos középiskolásoknak és szakiskolásoknak szól, a hiány, aminek pótlására létrejött, az egész magyar társadalmat érinti.